Sandıklı Ziraat Odasından Çiftçilerin traktörlerine reflektör hediye

Admin 02 Haziran 2022 Genel 93 -A+
Sandıklı Ziraat Odası Başkanlığı ve Jandarma Komutanlığı ekipleri köyleri gezerek traktör sürücülerine trafik kurallarını anlattı, römorklara reflektör dağıttı.
Resmi büyütmek için üzerini tıklayın...

                 Trafik Güvenliği Eylem Planı'nda belirtilen 'Reflektör Tak Görünür Ol' adlı kampanya kapsamında traktörlerin karıştığı kazaları önlemeye yönelik Sandıklı Ziraat Odası ve Sandıklı Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri sürücülere, trafik kuralları hakkında bilgilendirme yaptı. Etkinliklerde römorklara reflektör takıldı.
                 Koçhisar, Baştepe ve Kızık köylerindeki etkinliğin ardından Sorkun ve Çevrepınar köylerinde traktör sürücüleriyle bir araya gelen ekipler reflektör dağıttı. Jandarma Trafik Tim Komutanı Astsubay Kıdemli Üstçavuş Aziz Baz, traktör sürücülerine trafik kuralları, traktör ve römork kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi.
                 Sandıklı Ziraat Odası tarafından hazırlanan reflektörler Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş ve Jandarma Trafik Timleri tarafından römorklara takıldı. 120 traktöre 240 reflektör takıldı. 

                Sandıklı Ziraat Odası Başkanı Fatma Toptaş, "İçişleri Bakanlığımızın projeleri kapsamında Jandarma Komutanlığımız bize böyle bir talepte bulundu. Biz de değerlendirmemizde bu projenin çiftçilerimiz için iyi olacağını düşündük. Reflektör yaptırarak Jandarma Komutanlığımız ile organize olarak reflektörlerimizi taktık. Bizim amacımız yöremizin coğrafi yapısından dolayı kazalarımız çok olmakta. Yine harman zamanı yaklaşmakta. Bir kişinin dahi kaza yapmadığını bilsek, bir kişinin dahi hayatını kaybetmediğini bilsek güzel olacak. Jandarma Komutanlığına da teşekkür ederiz. Çiftçilerimize de hayırlı uğurlu olmasını dileriz Bu çalışmanın devamı gelecek. Bütçemiz oldukça çiftçilerin taleplerine karşılık vereceğiz. Kazasız ve iyi günlerde kullanmanızı dileriz " dedi.

                Çiftçilerden Ahmet Karapınar ise bilinçli çiftçilerin traktörüne reflektör takması gerektiğinden bahsetti.

Whatsapp'ta Paylaş


ÇAY SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR